Artemis tipt: boeken

Drie van onze favoriete boeken in de kijker! 

Artemis nieuws oktober 2025 Artemis tips Podcasts boven
Jebenteenvrouw2

Je bent vrouw en je wil wat

Met JE BENT VROUW EN JE WIL WAT laat An Goovaerts je zien hoe je zichtbaar, slim en krachtig je eigen pad volgt. Met een no-nonsense aanpak neemt An je mee in de spelregels van werk en leven, zodat je echt vooruitkomt. 

Leer hoe je: 

* Promoties en kansen ziet die je wél kunt pakken, ook als ze je niet zomaar gegund worden. 
* Slim keuzes maakt rondom werk en gezin zonder jezelf voorbij te lopen. 
* Je netwerk en bondgenoten strategisch inzet om vooruit te komen. 
* Omgaat met machtsspelletjes, rivaliteit en verborgen valkuilen zonder je energie te verliezen. 
* Grenzen stelt en je eigen koers bewaakt in een politiek geladen omgeving. 
* Stress, verwachtingen en perfectionisme hanteert, zodat je letterlijk en figuurlijk kunt blijven ademen. 

Vol verhalen uit An’s eigen loopbaan, ervaringen van zeventien andere ambitieuze vrouwen en praktische adviezen, is dit boek jouw gids voor een zelfbewuste, humorvolle en succesvolle professionele reis. Ontdek hoe inzicht, lef en een flinke dosis zelfspot je verder kunnen brengen.  

An Goovaerts is een ervaren media- en communicatie-expert en schreef tal van opiniestukken en columns. Eerder was ze hoofdredacteur van Trends (Roularta), De Morgen en VTM Nieuws (DPG Media). 

Bekijk het boek hier
Brandinglikeapro2

Personal Branding like a PRO

Te veel slimme mensen bouwen naamsbekendheid op zonder dat dit inkomsten oplevert. Ze verzamelen volgers, likes en applaus, terwijl echte klanten wegblijven. Personal branding als een PRO lost dat probleem op. Dit handboek is bedoeld voor experts met diepgaande kennis die moeite hebben om goedbetaalde opdrachten binnen te halen, en voor makers met een publiek waarvan ze niet weten hoe ze er geld mee kunnen verdienen. Het vervangt giswerk door een praktisch systeem om van je persoonlijke merk een betrouwbare motor voor leads, klanten en inkomsten te maken. Geen hype. 

Geen ijdelheidcijfers. Gewoon een duidelijk kader om de stap te zetten van beroemd worden naar betaald worden. 

Clo Willaerts is marketingexperte met meer dan 30.000 Twittervolgers en extensieve ervaring in e-business. Ze verdiept zich in nieuwe media en digitale technologie sinds de revolutie ervan, en blijft de impact ervan op ons dagelijks leven bestuderen en aanleren aan anderen. 

Meer info hier
Zelfeenpodcastmaken2 jpg

Zelf een podcast maken - nieuwe editie

Hoe schrijf je een verhaal dat mensen willen beluisteren? 
Kun je geld verdienen met een podcast? 
Moet je technisch sterk zijn om een podcast te maken? 

Podcasts hebben een vaste plaats veroverd in het medialandschap. Steeds meer mensen willen er zelf maken, maar weten niet hoe ze een idee uitwerken, de juiste technische keuzes maken en er een sterk verhaal van maken. 

Zelf een podcast maken biedt een praktisch antwoord op die vragen. Eva Moeraert en Pieter Blomme begeleiden je stap voor stap van een eerste idee naar een haalbaar podcastformat en een pilootaflevering. Met theorie, tools en oefeningen die je meteen op je eigen project toepast. 

Eva Moeraert is docent aan de Arteveldehogeschool. Eerder maakte zij radiodocumentaires en reportages voor VRT. Ondertussen heeft ze een eigen audioproductiehuis en tal van succesvolle podcasts op haar naam zoals Waarom, Wie Was Mama?, Studio Brein en Bruto Nationaal Geluk.

Meer info over het boek